Plusy i minusy pasków do wybielania zębów.

Plusy i minusy pasków do wybielania zębów.

Paski wybielające zęby są bardzo popularne. W rzeczywistości sprzedaż pasków wybielających do zębów wciąż rośnie i prognozuje się, że wkrótce prześcignie sprzedaż past wybielających do zębów. Głównymi powodami takiego obrotu sprawy jest łatwość aplikacji, dostępność i przystępność pasków do wybielania zębów.

Paski wybielające żeby to stosunkowo nowy produkt, stosowany, jako dodatek do wybielania zębów w warunkach domowych. Chodziło o to, żeby zapewnić klientowi mniej brudzący, bardziej wygodny, mniej kosztowny, ale wciąż zapewniający skuteczne wybielanie zębów sposób w porównaniu do innych metod samodzielnego wybielania zębów w domu.

Paski wybielające zęby są bardzo elastyczne, bardzo łatwo jest użyć cienkie paski z tworzywa sztucznego pokrytego środkami wybielającymi, które przykleja się do zębów.

Paski do wybielania zębów wytwarzane są w parach dla dolnej oraz górnej linii zębów i stosowane są na zęby widoczne, gdy dana osoba się uśmiecha. W przeciwieństwie do innych wybielaczy zębów, wybielanie następuje tylko na powierzchni estetycznej i jak wszystkie produkty wybielające utrzymywane są w jamie ustnej przez pewien okres czasu. Klienci z plastikowymi paskami oglądają telewizję, wykonują prace domowe lub stosują na noc.

Zwykle aktywnym składnikiem wybielającym jest nadtlenek karbamidu. Niektóre paski wybielające wykorzystują nadtlenek wodoru, ale tylko w stężeniu 6%, gdzie normalny zakres stężenia to 10 do 20%. Nadtlenek mocznika (karbamidu) to jedynie połowa siły działania nadtlenku wodoru. Na widoczne efekty należy poczekać ok dwóch tygodni systematycznego używania. Znacznie dłużej niż typowe wybielanie, w którym wykorzystywany jest nadtlenek wodoru, a zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym. Dłuższy czas oczekiwania na efekt podyktowany jest delikatniejszym działaniem pasków wybielających, które dzięki słabszemu działaniu mogą być stosowane nawet przy wrażliwych zębach lub dziąsłach.

Innym powodem dla wciąż rosnącej popularności pasków wybielających jest sposób ich stosowania. Podczas gdy tacki wybielające mogą być nieporęczne, powodować problemy z założeniem lub ściągnięciem albo wywołać odruchy wymiotne, tak paski wybielające są cienkie i elastyczne. Różnice te pozwalają w bardziej komfortowy i wygodny sposób wybielać zęby.

Nadal paski do wybielania zębów mają wiele minusów. Nie u wszystkich klej stosowany na paskach trzyma się odpowiednio mocno i może nawet spaść w najmniej odpowiednim momencie. Używanie pasków podczas snu również nie jest wolne od wad, rano po przebudzeniu może się okazać, że z wybielania zębów wyszły nici i zabieg ten należy wówczas powtórzyć. Poza tym bez względu, jak starannie wykonamy wybielanie zębów przy użyciu pasków wybielających, nigdy nie będzie efektu, jaki można osiągnąć u stomatologa.

Wszystkie kosmetyczne ulepszenia są subiektywne. Podczas gdy firmy dążą do stworzenia produktu, który da doskonałe rezultaty za każdym razem i stale pracują nad tym, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta. Przy użyciu pasków wybielających powinniśmy nieco zmniejszyć oczekiwania, co do przewidywanych rezultatów. Paski wybielające zaprojektowane są do samodzielnego wybielania zębów w domu. W przeciwieństwie do wybielania zębów przy pomocy tacek (nakładek), które zostały zaprojektowane i indywidualnie dobrane przez stomatologa lub innego lekarza posiadającego fachową wiedzę. Paski do wybielania zębów są z kolei zaprojektowane do ogólnego użytku, wszelkich możliwych wymagań, nie powodując przy tym dyskomfortu.

Istnieje pewne ryzyko przy wybielaniu zębów z wykorzystaniem pasków wybielających. Jeśli chcemy jak najszybciej osiągnąć pożądany rezultat, to nie możliwe jest spełnienie tych oczekiwać bez specjalistycznej pomocy stomatologa.